İstanbul’da 1980 yılında doğdu. Okumayı ve yazmayı 2,5 yaşında öğrendi. İlkokula birinci ve ikinci sınıfı atlayarak üçüncü sınıftan başladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden aldı. Doktora çalışmasına İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etmektedir.

TRT’de Danışman, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde  (TİM) Ekonomist ve Afrika Çalışmaları Koordinatörü olarak görev yaptı. TİM’in resmi yayın organı olanTimreport‘da köşe yazıları, Virgül DergisiAkşam Kitap ve Radikal Kitap’ta kitap eleştirileri yazdı. Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) ile Crowe Horwath’ta Danışmanlık yapmaktadır.

Türkiye Ekonomi Tarihi“; “Türkiye’nin Zenginleşme Projesi: Afrika, “Genç Mustafa“, (2010 En İyi Türk Yazar Ödülü), Her Şey Ekonomi Değil (Prof. Dr. Emre Alkin’le birlikte),  “Paylaşmasak Olmazdı” (Prof. Dr. Emre Alkin’le birlikte), “Moualla’nın Sanatı” (Prof. Dr. Emre Alkin’le birlikte) ve “Olaylarla Türkiye Ekonomisi” (Prof. Dr. Emre Alkin’le birlikte) adlarını taşıyan yedi kitabı bulunmaktadır. Tarih, sanat, siyaset ve ekonomi konularında çeşitli akademik dergi ve kitaplarda pek çok makalesi vardır.