Akdeniz bölgesinin ilk TEDx Youth konferansı olan TEDxYouth@ATA, 20 Şubat 2016 tarihinde TED Adana Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. TED Adana Koleji adına uluslararası lisans ile lisanslanan etkinlik birbirinden değerli 12 konuşmacıyı TED Adana Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri ile buluşturacak. İnternet üzerinden canlı olarak izlenebilecek olan TEDxYouth@ATA gençlere ulaşmayı hedefliyor.

TED Adana Koleji öğretmenlerinin hazırlıklarını yürüttüğü etkinlikte bu yılın teması “Role Play” olarak belirlendi. 20 Şubat 2016 tarihinde 12.50-18.00 saatleri arasında TED Adana Koleji Konferans Salonunda buluşmak üzere…

“Herkes kaçınılmaz olarak kendi hayat hikâyesinin kahramanıdır” (John Barth)

Yaşam boyunca hepimizin üzerine biçilmiş rolleri vardır. Kimi zaman, bu roller ağır ve dayanılmazdır. Kimi zamanda, sahip olduğunuz role öyle “değer verirsiniz ki” aşk ve tutkuyla yaparsınız. Kimileri, sahip olduğu rolü limitsiz bir hayal gücüyle birleştirerek hiç bilinmeyen yepyeni bir dünyanın kapılarını açar. Walt Disney’inde dediği gibi “Hayal edebilirseniz yaparsınız, her şeyin bir fareyle başladığını aklınızdan çıkarmayın”. Bazen de sahip olduğumuz rol, içimizdeki “öğrenme tutkusuyla” birlikte bizi yüceltir ama bir dakika bütün bu rollere yetişmeye çalışırken “anı kaçırıyor” olabilir misiniz?

İnsanoğlu varoluşunu ve hayattaki rollerini ararken peki ya siz kendi gökyüzünüzde aşk ile uçabiliyor musunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir